Klidně se mi smějte, že jsem jiná, ale já se směju vám, že jste všichni stejní:-)

Indigo

28. března 2010 v 17:34 | El |  ezoterika
Indigoví budou vždy říkat pravdu, bez ohledu na to, že se ostatním může zdát bezohledná. Neřídí se společenskými pravidly. Nebudou se chovat určitým způsobem jen proto, že jim za to dospělí slíbí jako odměnu otevřenou náruč a lásku. Pro Indigové něco jako vina neexistuje. Vině prostě nerozumí, protože být "dobří" není jejich životním cílem. Jejich cílem je nalézt takové způsoby existence, které by nám ostatním umožnily v tomto světě fungovat. Dobrota, krása a přijatelnost jsou hodnoty, které pro Indigové nemají prakticky žádný význam.Tyto koncepty je nemotivují. Budou respektovat jen ta pravidla, u kterých souhlasí s morálními předpoklady, které se za nimi skrývají, a budou se chovat určitým způsobem proto, že chtějí být ve vztahu, v němž je vyžadováno sdílení a vyjednávání. Neuposlechnou ale proto, že k tomu byli donuceni. Jsou schopni říci ne a skutečně to tak myslet. Nic je nepřesvědčí, žádné přísliby, obhajoby nebo tresty je nedonutí, aby změnili své přesvědčení.


Jako děti mají Indigoví sociální inteligenci, která daleko přesahuje jejich věk. Jako dospělí jsou velice vybíraví v tom, s kým se spřátelí. Když jsou starší, je pro ně stále těžší a těžší vysvětlit svou rozdílnost, a volí proto přátele a společníky, kteří je přijímají takové, jací jsou. Protože jsou relativně introspektivní, nezkoušejí se stát například vůdcem skupiny fanoušků sportovního týmu nebo kapitánem fotbalového mužstva. Nemají mnoho přátel, a než by se pokoušeli přizpůsobit, jsou raději sami.

Indigoví si často vyberou partnery ze svých nejlepších přátel a na druhém místě ze svých milenců. Za partnery si vybírají jedince, kteří mají silnou osobnost a jsou pevně zakořeněni v současné společnosti a realitě. Indigoví potřebují záštitu, kterou mohou být jejich manželé nebo rodina, aby jim v tomto světě dali pocit jistoty. Potřebují někoho, komu mohou věřit. V intimním vztahu nechtějí, aby jejich chování vyvolávalo problémy, a proto si vybírají druhy, kteří chápou jejich potřebu komunikace z duše do duše a neochotu se podvolit. Něha a hluboké city Indigových jsou pak odměnou těm, kteří s nimi sdílejí takovýto vztah.
Ale představte si situaci, že vás se vším,co víte a znáte a se všemi vašimi zkušenostmi teď někdo samotné vysadí v pravěku mezi neandrtálci, kteří neznají ani oheň. A řeknou vám, že teď mezi nimi musíte žít. Jak se budete chovat a cítit? Nikdo Vás zřejmě nepochopí, když jim budete vysvětlovat, že maso je lepší opečené na ohni. Stanete se pro domorodce velice nepřizpůsobivými a problematickými. A stejně tak se cítí i Indigové dítě....

 • Přicházejí na svět s pocitem královské důstojnosti (a často se podle toho chovají).
 • Mají pocit, že se "zasloužili o to, že jsou tady" a jsou překvapeni, když ostatní tento jejich pocit nesdílejí.
 • Postarat se sami o sebe není jejich silná stránka. Často říkají rodičům "kdo jsou."
 • Mají často potíže s autoritami (autority bez náležitého vysvětlení a volby)
 • Některé věci prostě odmítají dělat, například čekání ve frontě je pro ně velmi obtížné.
 • Velmi často vás překvapí informací, kterou nebyli schopni nikde jinde "pochytit".
 • Jsou frustrovány systémy, které jsou založeny na rutině. Požadují kreativitu.
 • Často objevují jiný způsob, jak danou věc udělat a to jak doma, tak ve škola. Proto jsou často nazýváni "bourači systémů".
 • Dokud se nedostanou k dětem svého druhu, jeví se velmi asociální až bázliví. Často chtějí raději zůstávat s rodiči či jinými dospělými. Pokud není kolem nich nikdo na jejich vlně, uzavírají se často do sebe s tím, že jim "nikdo jiný nerozumí".
 • Příliš na ně neplatí přísná disciplína ("Počkej až přijde domů táta a já mu řeknu, co jsi udělal!")
 • Nejsou skoupí na to vám povědět, co momentálně potřebují.
 • Jejich základním vyjádřením jsou kulaté malůvky, rády se točí v kruhu.
 • Mají velmi rozvinutý cit pro spravedlnost a pro odhalení lži.
 • Často se již ve velmi nízkém věku sami stávají rodiči svých rodičů.
 • Velmi rychle si osvojují nové dovednosti i např. cizí jazyky.
 • Jsou velmi obtížně manipulovatel.
 • Jsou velmi kreativní, umělecky a hudebně nadaní.

Indigo je název temně modré barvy světelného spektra, stále častěji se objevující v lidské auře (energetickém či jemnohmotném těle člověka). Pojmenování "indigové děti" vychází z aurické typologie, která se zabývá souvislostmi mezi barvou aury a osobnostními charakteristikami jednotlivce.
Ozývají se (zcela pochopitelně) také hlasy těch, kdo auru podle svých slov vidí a popírají, že by mohly být tyto teorie pravdivé. Potíž je v tom, že většina lidí sice vidí některou část aury, ale zpravidla spíše vnější vrstvy, odrážející naše emoční stavy. K dalším zkreslením může docházet také proto, že auru druhých vnímáme skrze svoji vlastní. V aurické typologii se jedná o nejvnitřnější vrstvy aury, které bezprostředně obklopují naše fyzické tělo; zpravidla máme jednu až dvě, maximálně tři hlavní aurické barvy, vypovídající o naší osobnosti. Bez ohledu na to, jestli jsou tyto informace stoprocentně správné, pojmenování "indigové děti" se již vžilo a proto bude užito i zde k popisu lidí se specifickými vlastnostmi.
Přestože je tu již jedna generace mladých dospělých, většina "indigových" je v současné době v dětském věku. Tyto děti mají velmi specifické charakteristiky, které je odlišují od předchozích dětských generací. Jak již bylo řečeno, jejich pojmenování souvisí s barvou aury (která souvisí také s čakrou třetího oka, reprezentující intuici a psychické schopnosti). Tyto děti jsou velmi vědomé od útlého dětství, extrémně emočně a někdy také fyzicky citlivé až křehké, vysoce akademicky nadané a/nebo jinak talentované, často jsou nadané také metafyzicky, s vynikající intuicí, buď velmi empatické a soucitné a nebo naopak zdánlivě chladné a bezcitné. Neuznávají falešné autority a často proti nim vystupují, jsou nekonformní a mají schopnost dokonale zrcadlit své okolí.
Indigové děti musejí po příchodu na svět překonat mnohé výzvy. Jejich extrémní citlivost dokáží někteří rodiče či prarodiče jen stěží pochopit a ocenit, protože ji sami nemají. Nadání těchto dětí v takovém měřítku je neobvyklé, jejich nekonformní přístup k systému a disciplíně jim působí mnoho potíží v průběhu dětství a někdy i v dospělosti. Na druhé straně jim právě tyto vlastnosti mohou pomoci uskutečňovat své cíle, jako např. změnit systém vzdělávání. Být odlišný není snadné, ale je to také poslání. Indigové děti přicházejí pozvednout lidské vědomí (či sebe-uvědomění) na vyšší úroveň - od izolovanosti k celistvosti a propojenosti se vším, s celým světem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama