Klidně se mi smějte, že jsem jiná, ale já se směju vám, že jste všichni stejní:-)

Poprvé a pak pořád znovu

28. února 2010 v 13:39 | El - text chráněný autorskými právy |  doporučuji - recenze na knihy
Ráda bych vám doporučila knihu, která se mi moc líbila, a to především svoji upřímností, ale i tématem. Takových knih mnoho není, a málokdo o nich ví.
Když v květnu tohoto roku vyšla v Německu kniha Poprvé a pak pořád znovu, stala se okamžitě bestsellerem a její autorka rázem nejčtenější německou ženskou autorkou.

Neobvykle otevřená výpověď Lisa Moosové, která se ve svých šestnácti letech ocitla ve světě prodejné lásky a která se nyní ve svých sedmatřiceti rozhodla vylíčit svůj mimořádně pohnutý osud, oslovila během jediného měsíce více než sedmdesát tisíc čtenářů. Přestože se autobiografický příběh Poprvé a pak pořád znovu odehrává převážně ve světě prostituce, jeho síla a čtenářská přitažlivost netkví pouze v otevřenosti líčení sexuálních scén, nýbrž i v lidskosti, odvaze a upřímnosti její autorky. Přes všechny pády, dramatické zvraty se Lisa Moosová nikdy nevzdala naděje a víry v opravdovou lásku, která jí jako ženu a matku provázela po celý život.


,,Mnoho let jsem bez ustání, někdy i bezradně putovala po všemožných místech. Na této zdánlivě někonečné cestě jsem se často cítila vydaná všanc. Napospas dešti i bouřkám. Ale poznala jsem i slunečné a teplé dny.

A na této cestě jsem potkala vás, své přátele i nepřátele, všem tímto projevuji své uznání. Jedněm za jejich lásku a za neotřesitelnou víru v přátelství a věrnost, za to že ve mě věřili. Jiným zase za jejich tvrdost, odvahu, nenávist. Za bolest, již dokázali způsobit mně i jiným se záviděníhodnou lehkostí a povrchností.

Tahle knížka je o násilí a sexu. O manželství a samotě. O prostituci a mateřství. Žila jsem svůj život z celého srdce, neuvěřitelně intenzivně. A stejně tak jsem to i napsala. Je to kniha o sexu, ale ten není její červenou nití. Mluví o prostituci, a přesto to není reportáž.

Je o životě, ale není míněna jako návod. Je to kniha o mně, ale to není nejdůležitější. Jde o víc, někdy dokonce o všechno, nebo nic. Jde o lidství a toleranci. Jde o víru a odpuštění. O naději a modlitbu. O prosbu a dík. Jistě to není kniha pro děti. A přesto ji chci věnovat oběma svým synům. Mám vás oba moc ráda.

A věnuji knihu také tobě, protože jsi mi dal tolik síly. Z vděčnosti Joschovi."

Podle mého tato skvěle napsaná kniha zaujme především ženy. Jistě ji velmi dobře pochopí a prožijí. Možná některá v ní najde kousek sebe. Tím ale neříkám že není i pro pány, je a určitě se bude líbit:-) Kniha nese i prvky BDSM.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 psydusnik psydusnik | 28. února 2010 v 13:45 | Reagovat

to me celkem zaujalo, asi se po ty knizce nekde podivam :)

2 Smile Girl Smile Girl | Web | 28. února 2010 v 13:46 | Reagovat

Ahojky moc pěkný blog!!:)
Nechceš plsky kouknout ke mě a zanechat prosím moc koment..:(
Nikdo ke mě nějak nechodí!Budu ráda za všechno!:)Děkuji moc..:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama